5 ADIMDA KAPSÜL GARDIROP

İhtiyaçlarınızı belirleyin.Gereksiz alışverişten kaçınmak için not alın.Minimalizm bir yaşam felsefeniz olmasa bile tüketim çılgınlığına kendinizi kaptırmayın.
Bir mağazaya gittiğiniz de eğer bir üründe kararsız kalırsanız kendinize 1 gün süre tanıyın büyük ihtimalle ona ihtiyacınız aslında yoktur.Eğer alışverişe çıkacak yada gardırobunuzu yenileyecek ancak çok fazla para harcamak istemiyorsanız yazımızı okumaya lütfen devam edin.
1.Mutlaka elinizin altında 2 ayrı siyah pantolon bulundurun.Siyah pantolon kombinleriniz rahatlatacak ve muhtemelen her kıyafetinize uyum sağlayacak.
2.İş görüşmesi veya aniden çıkan yemek organizasyonları için mutlaka 1 tane beyaz gömleğiniz olsun.
3.Beyaz spor ayakkabı gününüzü kurtarabilir.
4.Mutlaka 1 tane klasik ayakkabınız olsun.
5.Ve son olarak mutlaka bir imza parfümünüz olsun.
RESİM:pıxabay

5 ADIMDA KAPSÜL GARDIROP” için bir yorum

 • 10 Mart 2020 tarihinde, saat 10:34
  Permalink

  Merhabalar,

  Yaklaşık iki buçuk senedir ben de sade yaşam, sıfır atık yaşam, minimalizm ve kapsül gardırop konularında araştırmalar yapıyorum, bu konularla ilgili yazılan yazıları okuyorum ve yapılan çalışmaları büyük bir ilgiyle takip ediyorum. Hızlı tüketimin arttığı günümüzde insanlar artık mutlu olmayı alışveriş yapmaya bağlıyorlar. Tükettikçe mutlu olunabileceği gibi bir yanılgı var toplumumuzda. Oysa yalnızca tüketim odaklı bir yaşam bireyleri mutlu etmez. Yeni bir kıyafet ya da eşya satın almak kısa bir süreliğine mutluluk verebilir ancak mutluluğumuzu sürekli yeni şeyler satın almaya bağlarsak evimiz, hayatımız içinden çıkılamaz bir hal alır, fazlalıklarla dolu bir yaşam sürmeye başlarız. Bu da bizi verimsiz ve mutsuz bir yaşama götürür. Bunun yerine hayatımızdan fazlalıkları çıkarabilir, giymediklerimizi, kullanmadıklarımızı başkalarıyla paylaşabilir, yeni şeyler üreterek, kendimiz ve toplumumuz için faydalı işler yaparak gerçek mutluluğu tadabiliriz. Bu konu üzerine hazırladığım bir yazımı izniniz olursa ben de sizinle paylaşmayı çok isterim; https://www.tarz2.com/fazlaliklar-sizi-tuketmesin

  Kapsül gardırop üzerine yazdığım yazımı da şuraya bırakıyorum; https://www.tarz2.com/sonbahar-kis-kapsul-gardirobu-nasil-olusturulur

  Keyifli okumalar dilerim,
  sağlıcakla ve sadelikle kalın.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir