KENDİNİ GELİŞTİRMENİN YOLLARI VE MOTİVASYON KİTAP ÖNERİSİ

1.HEDEFLERİNİZE GİDECEK YOLU KÜÇÜK ADIMLARA BÖLÜN
Büyük hedeflere aslında çok küçük adımlarla ulaşılacağını unutmayın.Mesela artık hergün 2 saat yürüyüş yapacağım derseniz buna ulaşamadığınız zaman modunuz düşecek artık yürümek istemeyeceksiniz.Ancak hergün yarım saat yürüyeceğim hedefi koyarsanız inanın hergün yarım saatten fazla yürüyecekseniz ve motivasyonunuz tam gaz devam edecektir.
2.TİK ATIN
Yaptığız herşeyi not alıp tik atarsanız daha fazlasına yetecek gücü kendinizde bulacaksınız.Emin olun bu test edildi.Güzel küçük bir defter alın ve bunu sadece bu iş için kullanın.Yapacaklarınızı listeleyin ve yaptıklarınıza tik atın eminim faydasını göreceksiniz.
3.ŞÜKÜR DEFTERİ OLUŞTURUN
Bu da benim bir zamanlar deneyimlediğim birşeydi ve faydasını çok gördüm.Her gece uyumadan önce o gün içinde şükür edeceğiniz şeyleri yazın bu çok küçük şeyler de olabilir aklınıza ne geliyorsa emin olun o yatağa çok hafiflemiş olarak gireceksiniz.
Ve bunlar haricinde benim bütüm arkadaşlarıma şiddetle tavsiye ettiğim kitap Aykut Oğut “EVRENDEN TORPİLİM VAR” bu kitap evrene pozitif enerji göndererek hayallerimizi isteklerimizi gerçekleştirme üzerine bir kitap.Beğeneceğinize kesinlikle eminim 🙂
RESİM:ENTELAYLAK.COM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir